Mühendislik Fakültesi
Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümü (İngilizce)

Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümümüz eğitim-öğretim faaliyetlerine 2018-2019 güz yarıyılında lisans eğitimiyle başlamıştır. Eğitim süresi 4 yıl olup 2019-2020 güz yarıyılından itibaren lisans eğitim dili İngilizcedir.

2019-2020 güz yarıyılından itibaren yüksek lisans eğitimi verilmektedir.

Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümü; uluslararası standartlarda, matematik ve temel bilimler alanlarında güçlü bir altyapıya sahip ve bu altyapıyı gerekli mühendislik uygulamalarında kullanabilen, yeni teknolojik gelişmeleri takip edebilen, uygulayan ve geliştiren, liderlik ve yaratıcılık vasıflarına sahip nitelikli elektrik-elektronik mühendisleri yetiştirmeyi amaçlamaktadır.

Yirminci yüzyıldaki teknolojik gelişmelerin temelini sağlayan Elektrik-Elektronik Mühendisliği, 21. yüzyılın da en önemli mühendislik dallarından biridir. Teknolojik gelişmelerdeki lider konumunu halen devam ettiren Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümü, gençlerin ilk tercihleri arasındadır. Gelişen teknolojinin temelini oluşturduğundan, mezunlar özel sektörde ve kamuda geniş çalışma alanlarında ve iyi koşullarda iş bulmakta, özellikle yüksek teknoloji şirketlerinde, araştırma ve geliştirme alanlarında tercih edilmektedir. Mezunlar, elektronik, otomatik kontrol, kablosuz haberleşme, biyomedikal ve savunma sanayi teknolojileri gibi hızla gelişen sektörlerin yanı sıra güç elektroniği, enerji sistemleri, elektromanyetik alanlarında faaliyet gösteren ulusal veya uluslararası kuruluşlarda; araştırma-geliştirme, tasarım ve üretim gibi birimlerde iş olanaklarına sahip olacaklardır.